23 lipca 2024

Katalog internetowy firm BHP i PPOŻ

Zapraszamy do dodania swojej firmy do naszego katalogu firm

Nowe części do Volkswagena – o zakupie części oryginalnych

Oryginalne części do Volkswagena

Jak ocenić jakość kupowanych części samochodowych? Znaleźć odpowiednie części samochodowe oryginalne? Przede wszystkim, które części samochodowe kupić, aby nie wyrządzić autu szkody?

Nowe części do Volkswagena – złapani w sidła oszustw producentów oryginalnych części samochodowych

Rynek części zamiennych jest poukładany tak, że autoryzowane sieci serwisowe starają się korzystać z własnych części zamiennych, natomiast większość serwisów niezależnych stosuje części zamienne oryginalne do audi. Taki podział wynika zapewne z faktu, że nowe pojazdy są zazwyczaj serwisowane w ramach gwarancji w punktach autoryzowanych, natomiast po okresie gwarancyjnym już w serwisach nieautoryzowanych. Producenci części nie czują się więc, jak widać, w obowiązku, by świadczyć klientowi dobre usługi w trakcie gwarancji kupionego pojazdu lub zamiennika.

Nowe części do Volkswagena

Oryginalne części do Volkswagena – jakie oznaczenia są wykorzystywane?

Dla użytkownika samochodów dokonującego zakupu części samodzielnie, problemem jest odróżnienie części zamiennej o dobrej jakości od całej gamy części kwestionowanej jakości. Problem ten można rozwiązać, stosując pewne oznaczenia, aby wyeliminować grupę części o niesprawdzonej jakości, w praktyce mogących zagrażać bezpieczeństwu ludzi i ruchu drogowego. Części samochodowe mogą być kolejno oznaczone literami: OQP.

  • Części oznaczone literą O to części zamienne nowe, oryginalne i pochodzące bezpośrednio od producenta pojazdu
  • Części Q – to części również zamienne nowe oraz tak samo pochodzą od producenta pojazdu. Są jednak sygnowane nie logiem producenta auta, do którego są przeznaczone, a logiem producenta samej części. Poza tym, nie mogą być wykorzystane na tzw. pierwszy montaż. Zwykle są 20% tańsze od oryginałów oznaczonych literą O
  • Części o oznaczeniu „P” to części zamienne nowe, nieoryginalne, o porównywalnej jakości, objęte gwarancją producenta, który jednocześnie zaświadcza, że są one tej samej jakości, co części zamienne Q.

Na rynku rządzi walka o klienta. Stąd wynika zróżnicowana oferta części i akcesoriów. Nie znaczy to jednak, że nie możesz kupić tańszych części oryginalnych do audi. Szukaj części oznaczonych literą „Q”, która gwarantuje oryginalność produktu, wraz z jego zmniejszoną ceną.