22 czerwca 2024

Katalog internetowy firm BHP i PPOŻ

Zapraszamy do dodania swojej firmy do naszego katalogu firm

Decyzja środowiskowa Poznań – Otwórz swój biznes zgodnie z prawem

decyzja środowiskowa Poznań

Planujesz otworzyć biznes – zrealizować inwestycję, która może mieć wpływ na środowisko? W takim razie będzie Ci potrzebna decyzja środowiskowa. Co to takiego? Jak się tym zająć? O tym powiemy w poniższym artykule.

Decyzja środowiskowa Poznań – Co to jest?

Decyzja środowiskowa Poznań to inaczej mówiąc decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedsięwzięcia.  Wydawana jest dla przedsięwzięć mogących zawsze oraz potencjalnie znacząco oddziaływać na środowisko. Dokument ten powinien być uzyskany jak najszybciej. Dlaczego? Ponieważ urzędy, które wydają decyzje administracyjne niezbędne do realizacji twojej inwestycji, w tym decyzje o warunkach zabudowy czy pozwolenie na budowę, będą brać pod uwagę ustalenia zawarte w decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach. Ale decyzja ta przyda się również Tobie – uwarunkowaniach wskaże ci, w jaki sposób masz wykonać inwestycję, aby jak najmniej pogorszyć stan środowiska. Gdzie można załatwić taką sprawę?

  • W starostwie powiatowym,
  • urzędzie miasta lub gminy,
  • regionalnej dyrekcji ochrony środowiska,
  • regionalnej dyrekcji lasów państwowych,
  • Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska.

Wydaje się skomplikowane? Są firmy, które pomagają się tym zająć.

pozwolenie zintegrowane Poznań

Pozwolenie zintegrowane Poznań, pozwolenie na emisję i wiele innych

Starając się o założenie własnego biznesu, trzeba wziąć pod uwagę wiele kwestii, dokumentów i spraw urzędowych. Wiele osób zupełnie nie wie, jak się za to zabrać, dlatego powstają firmy, które chcą w tym pomóc. Są to profesjonaliści, potrafiący od a do z załatwić za nas sprawy urzędowe. Czym dokładnie się zajmują? Jakie dokumenty pomagają uzyskać?

Jeśli planujesz inwestycję, która może mieć wpływ na środowisko, pamiętaj o uzyskaniu wymaganych pozwoleń i zgód. Jeśli nie chcesz tracić czasu i nerwów na sprawy urzędowe, skorzystaj z pomocy specjalistów.