15 kwietnia 2024

Katalog internetowy firm BHP i PPOŻ

Zapraszamy do dodania swojej firmy do naszego katalogu firm

Biuro rachunkowe czy księgowa na etat – Co wybrać?

biuro rachunkowe Gniezno

Prowadząc własną firmę każdy przedsiębiorca mierzy się z mnóstwem dokumentów do wypełnienia – i to każdego miesiąca. Opanowanie całej księgowości firmy może oznaczać wiele problemów. Czy nie lepiej zatrudnić księgową do firmy? A może lepiej sprawdzi się niezależne biuro rachunkowe Gniezno? O tym w artykule. Zapraszamy.

Poznajmy zakres pracy biura rachunkowego

Czym jest biuro rachunkowe Trzemeszno i jak działa? Czy opłaca się korzystanie z jego usług? Biuro rachunkowe to spółka  lub osoba fizyczna prowadząca jedno lub kilkuosobową działalność gospodarczą, świadcząca usługi podmiotom gospodarczym głównie w zakresie prowadzenia:

  • ksiąg rachunkowych,
  • uproszczonej księgowości,
  • dokumentacji płacowej i kadrowej.

To tak mówiąc fachowo. W praktyce oznacza to „podrzucanie” wszelkich dokumentów związanych z wydatkami, wypłatami i tym podobnymi do biura rachunkowego co miesiąc. Biuro rachunkowe Gniezno zajmie się za ciebie popłaceniem wszelkich podatków, wypisaniem wniosków o dofinansowanie i tak dalej. Czy opłaca się współpracować z takim biurem? Jak najbardziej. Wychodzi to korzystniej niż zatrudnienie księgowej. Dlaczego? O tym w następnym akapicie. 

biuro rachunkowe Trzemeszno

Księgowa na etat – Dokumenty zawsze na miejscu, ale koszty okropne

Księgowa w firmie to duże ułatwienie. Dzięki takiemu rozwiązaniu ma się większe poczucie bezpieczeństwa. Co ważne, zawsze ma się na miejscu dokumenty, które mogą się przydać w razie jakiejś kontroli. Księgowa na miejscu to też taka zaleta, że wie ona, co może być słabym punktem przedsiębiorstwa. Fachowym okiem może doradzić lepsze rozwiązania. Zna firmę „od kuchni”. A czy są minusy tej opcji? Niestety tak. A największym z nich są koszty. Zatrudnienie księgowej na pełen etat to koszt około 4 tysięcy złotych miesięcznie. Poza tym, należy pamiętać iż księgowej również przysługuje urlop wypoczynkowy, macierzyński czy po prostu chorobowe. W takim momentach firma może utracić stabilność finansową. I co ważne, należy jej zapewnić odpowiednie stanowisko pracy – ze sprzętem komputerowy i oprogramowaniami dla księgowych.

Co zyskujemy wybierając biuro rachunkowe Gniezno?

Po pierwsze 3 tysiące złotych. Jak już wspomnieliśmy księgowa to koszt około 4 tysięcy, natomiast biuro rachunkowe 1000. Oczywiście bezpieczeństwo jest nieco mniejsze, ale jeśli poświęcimy trochę czasu na znalezienie najlepszego biura na pewno nie będziemy rozczarowani. Warto popytać innych przedsiębiorców, kogo polecają.