21 maja 2024

Katalog internetowy firm BHP i PPOŻ

Zapraszamy do dodania swojej firmy do naszego katalogu firm

Planujesz zakup nowych mebli kuchennych?

kuchnia Poznań

Właśnie planujesz urządzenie swojej nowej kuchni lub remont? Od czego rozpocząć przy planowaniu kuchni? Lepiej kupić gotowe meble czy na zamówienie? Jakie zalety mają kuchnie ręcznie robione?

Planowanie kuchni – od czego zacząć?

Podczas planowania nowej kuchni lub jej remontu, na samym początku powinniśmy ustalić kolorystykę oraz materiały, które nas interesują. Jeśli nie mamy żadnego pomysłu na to jak ma wyglądać nasza kuchnia Poznań, to najłatwiej jest przejrzeć przeróżne inspiracje w Internecie. Wtedy z pewnością znajdziemy jakiś punkt odniesienia, dzięki któremu znacznie łatwiej będziemy mogli określić to, czego szukamy.

Po określeniu tego czego szukamy, możemy rozrysować sobie poglądowy plan kuchni. To znaczy narysować na kartce wymiary kuchni, dodać potrzebne szafki i ich wielkość, jeśli planujemy na przykład wyspę czy spiżarnię, to warto to również narysować. Wtedy niezależnie od tego czy będziemy samodzielnie kupować kuchnie czy będzie ona na wymiar, znacznie łatwiej jest znaleźć lub dobrać odpowiednie meble kuchenne Poznań.

Gotowe meble czy te na zamówienie?

Wszystko zależy od tego, czego szukamy. Meble gotowe są znacznie mniej odporne na plamy, tłuszcz, odparzenia, a także często robione ze sklejek czy innych materiałów, bardzo szybko odpadają, rysują się czy dziurawią. Zwykle podczas planowania kuchni, chcemy aby służyła nam przez wiele lat, dlatego znacznie lepiej sprawdzą się meble na wymiar. Mamy też dużo większe możliwości, jeśli chodzi o wybór frontów, ich kolor, a także blat.

meble kuchenne Poznań

Kuchnie ręcznie robione – zalety

Takie kuchnie mają znacznie więcej zalet niż te gotowe, ale musimy pamiętać, że są też droższe.

Głównymi ich zaletami jest:

  • najwyższa jakość,
  • długotrwałość,
  • odporne na plamy, odparzenia, tłuszcz,
  • większe możliwości,
  • wizualizacja projektu od producenta,
  • każdy rodzaj kuchni może być zrealizowany,
  • solidne materiały.

Wybór kuchni to decyzja na wiele lat, dlatego nie powinniśmy na niej oszczędzać. Jeśli zdecydujemy się na kuchnie na wymiar, to z pewnością będziemy z nich zadowoleni przez wiele lat.