23 lipca 2024

Katalog internetowy firm BHP i PPOŻ

Zapraszamy do dodania swojej firmy do naszego katalogu firm

Pellet ściółkowy – zdecyduj się na ogrzewanie pelletem

Producent pelletu drzewnego

Obecnie coraz częściej zwraca się uwag na to, czym palimy w piecach. w wielu regionach polski zakazane jest użytkowanie piecy węglowych i drzewnych. Czym można je zastąpić? Coraz więcej osób decyduje się na piece, które opalane są pelletem. Czym jest pellet? Dlaczego warto zdecydować się na tę formę ogrzewania domu?

Pellet – czym jest i jakie wyróżniamy jego rodzaje?

Pellet to paliwo opałowe. Powstaje z różnych materiałów. Najczęściej są to jednak sprasowane trociny, wiórki czy zrębki powstałe na skutek wysokiego ciśnienia. Ma postać granulatu. Jego ogromną zaletą jest to, że podczas jego spalania powstaje bardzo mała ilość popiołu. Wyróżnia się kilka rodzajów pelletu. Najpopularniejszy z nich to:

Zalety ogrzewania pelletem

Jest wiele zalet ogrzewania pomieszczenia pelletem. Właśnie dlatego coraz więcej osób decyduje się na nie. Ogrzewanie to montowane jest nie tylko w nowo powstających domach czy budynkach, ale również w remontowanych, starszych obiektach. Zalety, jakimi się ogrzewanie pelletem to:

  • coraz większa popularność tej metody ogrzewania,
  • podczas spalania powstaje niewielka ilość popiołu,
  • znikome uwalnianie dwutlenku węgla do atmosfery,
  • opłacalne,

Ogrzewanie domu pelletem to przede wszystkim bezpieczny i przyjazny dla środowiska sposób. Jedynym minusem z jakim spotkamy się, to konieczność zakupienia specjalnie przeznaczonego pieca. Producent pelletu drzewnego zapewnia jednak, że inwestycja ta zwróci nam się w zaskakująco szybkim tempie.

Pellet ściółkowy

Zakup pieca – z czyjej pomocy warto skorzystać?

Zakup pieca, to dla laika nie lada wyzwanie. Warto skorzystać z profesjonalnej pomocy. Dzięki temu wybierzemy odpowiedni piec do naszego domu. Osoba, która pomoże nam dobrać odpowiedni piec zwróci uwagę przede wszystkim na metraż naszego domu. Dzięki temu nie tylko dopasuje do pomieszczenia odpowiedni piec, ale również wyliczy nam średnie rachunki.

Wielu z nas zastanawia się, gdzie szukać takiej pomocy. Firmy, które zajmują się sprzedażą pelletu lub firmy zajmujące się sprzedażą montażem instalacji ogrzewania mają odpowiednią wiedzę, aby pomóc nam w wyborze.