21 maja 2024

Katalog internetowy firm BHP i PPOŻ

Zapraszamy do dodania swojej firmy do naszego katalogu firm

Kruszenie gruzu – ekonomiczna propozycja!

rozbiórki kujawsko-pomorskie

Kruszenie gruzu to zabieg, który polega na rozkruszeniu specjalną maszyną pozostałości po budowie, wyburzaniu, zrywaniu asfaltu. Stosunkowo nową usługą jest kruszenie gruzu mobilną kruszarką. Na czym polega takie działanie i czy się opłaca? To pytanie zadaje sobie wielu mieszkańców Lubawy i okolic, ponieważ coraz częściej spotkać można tam tego typu usługi.

Na czym polega kruszenie gruzu?

Posiadanie gruzu odpadkowego zdaje się być problemem. Nic bardziej mylnego! Dzięki usłudze kruszenia gruzu w Lubawie, ale i w całej Polsce, można z łatwością przerobić go na cenny materiał – kruszywo, przydatne przy kolejnej budowie, do wyrównywania dróg czy podnoszenia terenu! Zastosowań kruszywa, za które zwykle trzeba słono zapłacić, jest wiele. Mobilna kruszarka może dojechać bezpośrednio na plac klienta, a tam rozdrobnić zalegające elementy na sypki, oczyszczony materiał w wybranej przez klienta frakcji. 

Jaki materiał można kruszyć?

W zasadzie odpowiedź jest prosta – każdy! Oczywiście szczegóły zależą od konkretnych maszyn, wykonujących usługę. W ofercie kruszenia gruzu w Nowym Mieście Lubawskim z łatwością rozkruszyć można kamień, węgiel, beton, destrukt asfaltowy i wiele innych surowców. Co ważne, zanim zamówi się usługę, należy sprawdzić, czy kruszarka posiada specjalistyczny młot hydrauliczny i chrupak, który zamontowany do maszyny dokonuje wstępnego kruszenia – w innym razie kruszarka może nie przerobić gruzu, gdy ten będzie składał się z grubych frakcji. Kruszenie gruzu w Lubawie to gwarancja czystego materiału – kruszarki posiadają mechanizmy magnetyczne, które oczyszczają rozdrabniany towar z zanieczyszczeń i szkodliwych elementów. 

Mobilne kruszarki – bądź eko!

To, że kruszenie gruzu odpadkowego jest zabiegiem czysto ekonomicznym, nie podlega wątpliwości. Ceny usług kruszenia gruzu w Nowym Mieście Lubawskim są zdecydowanie niższe, niż zakup kruszywa do danej inwestycji. Warto jednak dodać, że jest to również działanie ekologiczne – korzystanie z usługi kruszenia gruzu to klasyczny przykład recyklingu! Kruszarka nie wytwarza tylu zanieczyszczeń, ile pozyskanie i transport zakupionego, całkowicie nowego kruszywa, zanieczyszczenia emitowane są też podczas wywożenia zalegającego gruzu do utylizacji. Posiadając gruz warto zastanowić się, które działania będą jednocześnie dobre dla portfela, jak i środowiska.  

kruszarka brodnica

Kruszenie gruzu w Lubawie – podsumowanie:

– usługi mobilne kruszarką w Lubawie i okolicy są obecnie popularne,

– jest to rozdrabnianie betonu, kamienia, węgla, gruzu budowlanego, destruktu asfaltowego i innych surowców,

– możliwe jest rozdrabnianie wstępne surowca i odsiew zanieczyszczeń w trakcie kruszenia,

– wymiary frakcji ustalane są według potrzeb klienta,

– pozyskuje się czyste, pozbawione zanieczyszczeń kruszywo.