21 maja 2024

Katalog internetowy firm BHP i PPOŻ

Zapraszamy do dodania swojej firmy do naszego katalogu firm

Kosmetyki ekologiczne Bydgoszcz – Jak powinny wyglądać?

Kosmetyki bio Bydgoszcz

Wiele z nas chce używać kosmetyków naturalnych, ekologicznych po to, aby wspierać środowisko i zadbać o nasza planetę. Niestety okazuje się, że nie jest to takie proste. Niektóre firmy obchodzą obowiązujące przepisy i produkty wydające się ekologicznymi, wcale nimi nie są. Jak więc nie dać się nabrać? Zapraszamy do dalszej części artykułu.

Jak ważne są certyfikaty?

Obecnie żadne prawo nie reguluje składów, które powinny być zastosowane, aby kosmetyk nosił nazwę naturalnego czy organicznego. Kosmetyki ekologiczne Bydgoszcz bardzo łatwo stworzyć i dopasować do grupy bez żadnych certyfikatów, dlatego powinniśmy uważać na produkty, które są nam oferowane. Certyfikaty są ważne, ponieważ świadczą o jakości kosmetyków i ich składników, czasem też o etyce produkcji. Skład kosmetyków to pierwsza rzecz, na jaką powinno się patrzeć przed kupieniem produktu. Jak więc natknąć się na pożądane kosmetyki? Wystarczy zwracać uwagę na certyfikaty takie jak: COSMOS, Fundacja Viva! czy Vegan.

Czym jest certyfikat COSMOS?

Najpopularniejszym certyfikatem kosmetyków bio Bydgoszcz jest COSMOS Organic. Jest to certyfikat, który przyznawany jest organicznym kosmetykom, czyli takim, które spełniają poniższe wymagania:

  • 95% składników jest z  certyfikowanych upraw ekologicznych,
  • 20% całości kosmetyku musi być pochodzenia organicznego,
  • składniki dozwolone i niedozwolone są określone w dokumencie COSMOS.
Kosmetyki ekologiczne Bydgoszcz

Kosmetyki organiczne, bio, i ekologiczne to nazwy, które mogą być wymiennie stosowane, ponieważ nie mają określonych wymagań. Certyfikat Cosmos Natural jest przyznawany naturalnym kosmetykom, czyli takim, których składniki są pochodzenia naturalnego z wyjątkiem dozwolonych substancji.

Wybór odpowiedniego kosmetyku należy do nas, dlatego tak ważne jest wspieranie tylko naturalnych kosmetyków. Dbajmy o siebie i o nasza planetę.