22 czerwca 2024

Katalog internetowy firm BHP i PPOŻ

Zapraszamy do dodania swojej firmy do naszego katalogu firm

Czy rowery holenderskie wciąż są najlepsze?

rowery batavus

Jazda na rowerze wpływa korzystanie na cały nasz organizm. Ponadto, pomaga nam utrzymać odpowiednią kondycję psychiczną. Ale żeby mieć pełną przyjemność z jazdy, warto zaopatrzyć się w naprawdę dobry sprzęt. Czy rowery holenderskie wciąż piastują pierwsze miejsce na liście najlepszych rowerów? Czy warto zainwestować w rowery Gazelle lub Batavus? O tym w artykule, zapraszamy.

Warto jeździć na rowerze

Jazda na rowerze jest zdrowa. Jeżdżąc codziennie przez minimum pół godziny można nie tylko zadbać o kondycję, ale również sylwetkę. Jeżdżąc na rowerze modelujemy uda, łydki, plecy a nawet brzuch i ręce. Tak naprawdę w jazdę na rowerze zaangażowanych jest większość naszych mięśni. Ale jaki rower wybrać, by najlepiej odpowiadał naszym potrzebom? Niektórzy żyją na wsi, gdzie wiele tras wokół stanowią drogi polne. Inni mieszkają w dużych miastach, a większość  ich jazdy obejmuje wybrukowane lub asfaltowe ścieżki rowerowe. Są też osoby kochające kolarstwo górskie. Co wybrać? Jaki rower sprawdzi się najlepiej w danych sytuacjach? Jaka marka jest najlepsza?

rowery gazelle

Jaki rower wybrać?

Mieszkasz na wsi i większość twoich wycieczek rowerowych ma miejsce poza asfaltami? W takim razie najlepiej sprawdzi się rower górski do lekkiej jazdy rekreacyjnej. To jeden z najpopularniejszych segmentów rynku. Nosi też nazwę ATB lub rekreacyjne MTB. Opcją dla bardziej zaawansowanych jest wyścigowy rower górski. A co dla tych, którzy jednak więcej czasu spędzają na jeździe po szosach? Wtedy do wyboru jest rower klasyczny bądź wyścigowy szosowy. Oczywiście to bardzo ogólna klasyfikacja, a na rynku znajdziemy bardziej i mniej zaawansowane konstrukcje z tego segmentu. Z podstawowych typów zostały nam jeszcze nowe rowery miejskie. Jak sama nazwa wskazuje ich głównym przeznaczeniem jest jazda po mieście. W obrębie typów, które wymieniliśmy jest wiele kombinacji i możliwości. Nie możemy także zapomnieć o rowerach elektrycznych.

Rowery Batavus, Gazelle i tym podobne

Na całym świecie jest wielu producentów rowerów. Jedni oferują rowery lepsze jakościowo, inni nieco gorsze. Jednak na piedestale wciąż stoją rowery holenderskie i marki takie jak rowery Batavus. Oprócz nich najpopularniejsze marki holenderskie to:

Oprócz marek holenderskich bardzo popularne stały się rowery Trek, Specialized i Giant. Nie zapominajmy o naszych polski rowerach firmy Romet!