28 kwietnia 2024

Katalog internetowy firm BHP i PPOŻ

Zapraszamy do dodania swojej firmy do naszego katalogu firm

Blacha żaroodporna, rury kwasoodporne – zastosowanie

Blacha żaroodporna

Blachy żaroodporne i kwasoodporne wykorzystywane są w wielu miejscach. Ich właściwości powodują, że są one cenione również w laboratoriach. Dzięki takim materiałom można bez komplikacji przeprowadzać doświadczenia i eksperymenty chemiczne.

Blacha żaroodporna – odporna na wysokie temperatury

Stali żaroodpornej i żarowytrzymałej używa się do produkcji elementów pieców, kotłów parowych, aparatury przemysłowej, wentylatorów, komór spalania oraz skrzynek do nawęglania. W skrócie używa się jej przede wszystkim w maszynach mających kontakt z wysokimi temperaturami. W Polsce znajduje się wiele hurtowni stali, które sprzedają i dowożą materiały do swoich klientów. Ceny w większości zależą od wymiarów blachy. W razie jakichkolwiek wątpliwości lub pytań, personel sklepu jest gotowy służyć pomocą, aby rozwiać wszelkie wątpliwości. 

Rury kwasoodporne – szerokie zastosowanie

Rury kwasoodporne wykorzystywane są w branży chemicznej, farmaceutycznej i zakładach przemysłu spożywczego. W bardzo szerokim zakresie z rur kwasoodpornych korzysta również branża budowlana. Chętnie są używane jako element instalacji grzewczych, grzewczo-chłodniczych oraz wodociągowych. Są one wykonane z materiału kwasoodpornego. Jak uzyskuje on kwasoodporność? Uzyskuje ją dzięki stabilizacji austenitu w normalnych warunkach. Można to uzyskać dzięki wysokim zawartościom chromu, niklu oraz innych dodatków stopów. Stale używana jest po polerowaniu.

Rury kwasoodporne

BHP w laboratorium

Laboratorium to miejsce, gdzie często pracuje się z niebezpiecznymi substancjami. Należy wtedy zachowywać szczególną ostrożność. O czym należy pamiętać? Po pierwsze, należy pamiętać o odpowiednim ubraniu. Chodzi tutaj o okulary ochronne, rękawice oraz fartuch. Po drugie, trzeba sprawdzić środowisko, w którym będzie się przeprowadzało eksperyment. Należy upewnić się, że jest ono wyczyszczone, sprzęt nie jest uszkodzone, a także w pobliżu nie znajdują się żadne, szkodliwe chemikalia. Oprócz tego naczynia i sprzęt powinny być myte zaraz po zakończeniu eksperymentu. W ten sposób, szanse że dojdzie do wypadku maleją.